Yüz Mezoterapisi

Beautiful Young Woman Massaging Face With Cream

Zaman ve çevresel etkenlerle yüzde oluşmuş deformasyonların giderilmesi amacıyla yüz, boyun dekolte bölgesine mezoterapi uygulaması yapılmasıdır.
Zaman, güneş, stres, çevresel etkenlerle ciltte bazı deformasyonlar oluşur. Bunlar destek dokularını azalmasına bağlı olarak kırışıklık, çökme ve sarkmalar olarak kendini gösterebildiği gibi mimiklere bağlı olarakta kırışıklık ortaya çıkabilir.
Ayrıca güneş, çevresel etkenler, cilt altı dolaşım bozulması, cildin vitamin ve mineral ihtiyacının karşılanmaması sonucunda cildin mat, cansız görünümü,  ciltte lekelenmeler, sarkmalar, cildin solgun görünümleri ortaya çıkabilir.
Cildin vitamin ve mineral ihtiyacının karşılanması, bozulmuş kan dolaşımın düzeltilmesi, azalan destek dokuların yerine konması amacıyla;en etki yöntem olarak yüz mezoterapisi uygulaması yapılır.

Kimlere Uygulanır ?

Yüz,boyun, dekolte bölgesinde; zaman ve diğer etkenlerle ciltte deformasyonlar oluşmuş kişilerde oldukça başarılı sonuçlar almak mümkündür.Yüz mezoterapi uygun hastaya uygulanması durumunda oldukça başarılı sonuçlar yaratır.cildin ayrıntılı muayenesinden sonra en uygun yöntem seçimi yapılır.

Kaç Seans Uygulanır?

Yüz mezoterapisi hastanın cilt yapısına göre değişmekle birlikte 2 hafta aralıklarla 2-7 seans yapılır. Uygulamadan sonra cilt koruma mezoterapisi önerilerek 1- 3 ayda bir seans uygulama yapılarak cilt koruması mezoterapisi yapılır.Koruma mezoterapisi canlı parlak sağlıklı bir cilt için gerekli ve yeterlidir.

Nasıl Yapılır ?

Cildin ayrıntılı muayenesi yapılır. kişiye ve cildin ihtiyaçlarına uygun ilaç karışımları hazırlanır.Uygulama bölgesi dezenfekte edilir, hazırlanan ilaç karışımı ince iğneler ile 1 cm aralıklarla cilt içine verilir.uygulama sırasında soğuk kompres yapılarak ağrı duyusu önlenir.

Uygulama Sonuçları Nasıldır ?

Yüz mezoterapisi uygulaması sonuçları hemen fark edilir.Cildin ihtiyaçlarının yerine konması, destek dokularının tamamlanması, dolaşımın düzelmesi sonucunda ciltte canlılık, parlaklı, daha diri ve gergin cilt görünümü oluşacaktır.
Cildin sağlıklı görünümü ciltteki yaşlılık izlerini oluşmasını önleyecek niteliktedir.

Mezoterapi sonrası bazı uyarılara dikkat etmek gerekir;

Uygulama sonrası  uygulama bölgesinde küçük morluklar görülebilir , bunlar tedavi gerektirmeden birkaç günde kendiliğinden iyileşir.
Uygulama sonrası havuz-denize girilmemelidir(1-4 gün)
Uygulama sonrası güneşten korunmalı ve solaryuma girilmemelidir.(1 hafta) cilde uygun güneş koruyucular kullanılmalıdır.
Uygulama sonrası fondoten,pudra gibi kapatıcılar kullanılmamalıdır.(2-3 gün)

Hastalarımdan gelen yorumlar 

Hastalarım neler yazmış ?

5/5