Genital Bölge Estetiği

LABİOPLASTİ

Cerrahi prosedür bistüri,radyofrekans cihazı veya lazer kullanılarak sarkan fazla dokunun eksize edilmesi işlemidir.

İYİLEŞME SÜRECİ?

İşlem sonrası 6.haftada normal cinsel aktiviteye dönülebilir.

KIZLIK ZARI ONARIMI

HİMEN NEDİR VE NEREDE LOKALİZEDİR?

Himen ince bir vajinal mukoza parçasıdır(membran) ve vajen ağzının alt kısmında yerleşmiştir.Jimnastik,at binme,bisiklet gibi sporlar sırasında veya tampon kullanımı,yüksekten düşme gibi durumlara sekonder yırtılabilir.

CERRAHİ VE İYİLEŞME SÜRECİ?

Minör bir cerrahi işlem olup yaklaşık 30 dakika sürer. Hastalar ertesi gün işe dönebilir.Bölge 6.haftada tamamen iyileşir ve bu süreden itibaren normal cinsel yaşantıya geçilebilir.

VAJİNOPLASTİ

Vajinoplastide amaç kasları ve destek dokuları sıkılaştırarak vajina tonusunu arttırmaktır.Bir yandan vajen estetik görünümü düzeltilirken diğer yandan hastalarda özgüven artışı ve aşk hayatında olumlu gelişmeler sağlanabilir.Ek olarak öksürme,hapşırma,egzersiz sırasında gelişen istem dışı idrar kaçırma (stres inkontinans)durumu posterior vajinal duvar onarımı sonrası azalabilir.

BAŞKA PROSEDÜRLERLE KOMBİNE EDİLEBİLİRMİ?

Tek uygulanabileceği gibi labioplasti (vajen iç ve dış dudak estetiği),hymenoplasti (kızlık zarı onarımı) gibi diğer genital bölge estetik işlemleri ile kombine olarakda uygulanabilir.

YARA İZİ OLACAKMI? 

Cerrahi kesiler vajen içinde ve doğal katlantılara gizlenerek yapıldığı için iyileşme tamamlandıktan sonra (yara iyileşmesi olgunlaşma evresi ile 12 ayda tamalanır) zorlukla seçilebilir derecede az yara izi kalır.

CİNSEL YAŞANTIMA NEZAMAN DÖNERİM?

Çoğu hasta postoperatif 6.haftada normal cinsel yaşantısına dönebilmektedir.

Hastalarımdan gelen yorumlar 

Hastalarım neler yazmış ?

5/5