Meme Büyütme

Meme cerrahisi ile memelerin şekil boyut ve simetrisi arttırıldığı gibi bireyin özgüveninde de farkedilebilir değişimler olur.Plastik cerrahi tekniklerindeki gelişmeler ve modern meme protezlerinin üretimi ile her ithiyaca uygun doğal görünümlü meme estetiği yapılabilmektedir.

KAZANIMLAR?

Meme boyutu arttırılabilir,meme pozisyonu düzeltilebilir,daha dolgun bir şekil elde edilebilir,vücut proporsiyonu ve simetrisi arttırılabilir.

DOĞRU İMPLANT ÖLÇÜSÜ VE PLAN NASIL SEÇİLİR?

Boyut, implant tipi ve cerrahi plan(protezin meme bez dokusu,kas zarı altı veya kas altı yerleştirilmesi) değerlendirilecek 3 ana kriterdir.

Protez ölçüsüne karar verilirken en önemli faktör vüücut ölçüleri ile dengeli olmasıdır.Hastayı tatmin edecek ve revizyon işlemi için tekrar cerrahi gerektirmeyecek kadar büyük olmalıdır.Fakat zarfa göre çok büyük seçilen implantlarda doğal sonuç elde etmek çok güçtür ve komplikasyon oranı artmaktadır.

Boyut dışında implantlar düşük,orta ve yüüksek profilli olarakta sınıflandırılmaktadır.Doğru profil ve implant ölçüsüne hasta ile birlikte işlem öncesi yapılan simülasyon programlar eşliğinde karar verilir.

İmplanlar kas üstü veya altına yerleştirilebilir.Kas altı iyileşme süreci daha hızlıyken kas üstü planda doğal görüntü daha kolay elde edilir.

Periareolar yaklaşımda meme başı cilt bileşkesinden cerrahi kesi planlanırken,sık tercih edilen bir diğer yaklaşımda inframamarian (meme katlantı çizgisi) folda uygulanan 3-4 cmlik kesi ile cerrahi zarfın hazırlanmasıdır.

İYİLEŞME?

Başlangıçta olan belirgin doku şişliği ve morluklar zamanla kaybolur.1.ayın bitiminde doku ödemi tamamaen kaybolur.Erken dönemde gerginlik hissi ve kolları kaldırırken oluşan ağrı normaldir.İlk birkaç hafta iyileşen dokuları desteklemek amaçlı özel süütyen kullanılır.1.hafta sonunda işe dönülebilir fakat ağırlık kaldırma gibi egzersizlerden 6 hafta boyunca uzak durulmalıdır.

Hastalarımdan gelen yorumlar 

Hastalarım neler yazmış ?

5/5