Meme Küçültme

MEME KÜÇÜLTME NEDİR?

Büyük ve ağır meme sırt ve boyun ağrısından deri irritasyonuna kadar çeşitli medikal problemlere yol açar.Omuzlarda aşırı yüke bağlı sütyen askı izi oluşur.Gigantomasti genellikle genç kızlarda ve kadınlarda özgüven eksikliğine de yol açar.

MEME KÜÇÜLTME ADAYIMIYIM?

Eğer;

  1. Büyük ve ağır memenin küçültülmesi ve aynı zamanda şekil, meme başı boyut ve pozisyonunun iyileştirilmesi hedefleniyorsa
  2. Genel vücut konturunun düzeltilmesi ve vücut ölçüleriyle uyumlu meme hedefleniyorsa
  3. Deri irritasyonu,sütyen askı izleri,fiziksel konfor bozukluğundan kurtulmak isteniyorsa

uygun adaysınız demektir.

CERRAHİ PROSEDÜR?

İşlem ortalam 3-4 saat sürer ve genellikle genel anestezi veya derin sedasyon altında yapılır.Çeşitli cerrahi teknikler olmasına rağmen meme başı etrafı ve ters t şeklinde meme katlantısına devam eden benzer cerrahi kesiler kullanılır.Fazla olan mme bez,yağ ve deri çıkartılırken meme başı yeni pozisyonuna taşınır ve memeye şekil verilir.Koltuk altına uzanan memelerde liposuction cerrahiye kombine edilebilir.Cerrahi tekniğe çıkartılacak doku miktarı ve deri fazlalığına göre karar verilir.

İYİLEŞME SÜRECİ?

Cerrahi sonrası doku şişliği ve morarma geçene kadar birkaç hafta özel bir sütyen kullanılır.Çoğu hasta hemen ameliyat sonrası sırt ve boyun ağrılarında azalma hissederler.İşe 7 gün sonra başlanabilir.1 ay süreyle ağır objeleri itmek,kaldırmak gibi hareketlerden kaçınılmalıdır.1 ay içinde spor dahil normal günlük yaşantıya dönülebilmektedir.

Hastalarımdan gelen yorumlar 

Hastalarım neler yazmış ?

5/5